Στο Christmas Theater με την Οδύσσεια του Ομήρου!

Την Τρίτη 14 Μαρτίου οι Β΄ Γ΄ Δ΄ τάξεις  επισκέφθηκαν το Christmas Theater για να παρακολουθήσουν μια εξαιρετική παράσταση που προσφέρει γνώσεις και αφορμή για περεταίρω μελέτη και βέβαια μεγάλη βοήθεια για τα παιδιά που διδάσκονται στο σχολείο το Ομηρικό έπος αυτή ήταν η “Οδύσσεια” της Κάρμεν Ρουγγέρη.

Οι μικροί μας μαθητές μαγεύτηκαν από τα σκηνικά και είδαν πάνω στην σκηνή να ζωντανεύουν ο Οδυσσέας, η Πηνελόπη, οι σύντροφοί του οι μνηστήρες και ακόμα, όλοι οι ήρωες και οι ηρωίδες του μοναδικού αυτού έπους. Επίσης,  το ταλέντο των ηθοποιών τους παρέσυρε  στο να ζήσουν ένα συναρπαστικό ταξίδι μαζί με τον  Οδυσσέα που ξεκινάει από την Τροία για να γυρίσει στην πατρίδα του την πανέμορφη Ιθάκη.