Ο ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΗΡΘΕ ΦΕΤΟΣ… ΑΛΛΙΩΣ!

Ακούστηκε σειρήνα ξαφνικά…μα τι να συνέβη στο σχολείο μας; Ήρθε ο Άγιος Βασίλης πάνω σε ένα επιβλητικό πυροσβεστικό όχημα!! Μαθητές και δάσκαλοι τον υποδέχτηκαν με μεγάλη χαρά και χειροκροτήματα!! Έφερε τα πρώτα δωράκια των Χριστουγέννων… Η κίνηση αυτή είναι πάνω από όλα συμβολική… όπως ο αγαπημένος μας άγιος με το πνεύμα του χαρίζει αγάπη και ελπίδα, έτσι και οι άνθρωποι του πυροσβεστικού σώματος δίνουν την ψυχή τους και προσφέρουν σημαντικό έργο στην κοινωνία…   Εκ μέρους του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων ένα μεγάλο ευχαριστώ από καρδιάς προς τους ανθρώπους που στήριξαν τη σημερινή έκπληξη χωρίς δεύτερη σκέψη και στους διδάσκοντες του δημοτικού σχολείου μας για την άψογη συνεργασία μας!! Καλά Χριστούγεννα με πολλή αγάπη και χαρές!!!

Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων Δημοτικού Σχολείου Άσσου